ulotka-a6_jak-grac_rewers

Pink Bowling & Club Kraków to największa w Małopolsce kręgielnia, dysponująca 16 w pełni zautomatyzowanymi torami  marki Brunswick (amerykańskiego producenta maszyn i akcesoriów do gry w bowling).

Nasza kręgielnia podzielona jest na 2 strefy. Pierwsza z 4 torami i druga z 12. Na każdym z torów może grać maksymalnie 6 osób. Wszystkie tory są jednakowej długości.

Nie grałeś nigdy w kręgle…?

To dziecinnie proste! Gra w bowling to świetna rozrywka dla graczy w każdym wieku. Jeśli wybierasz się do nas pierwszy raz, poznaj zasady gry w bowling, które opisaliśmy poniżej i ciesz się najbardziej popularną grą, w którą gra już ponad 170 milionów ludzi na całym świecie. Jeśli już wszystko wiesz o grze w kręgle, przejdź do zakładki KONTAKT a następnie zarezerwuj dogodny dla siebie termin. Życzymy udanej zabawy i rekordowych „300” punktów.

DO GRY W KRĘGLE WYMAGANE JEST OBUWIE ZAMIENNE, KTÓRE WYPOŻYCZYSZ JE W RECEPCJI BOWLING (BEZ DODATKOWYCH OPŁAT). ISTNIEJE TEŻ MOŻLIWOŚĆ GRY WE WŁASNYM OBUWIU Z JASNĄ I CZYSTĄ PODESZWĄ (OBUWIE SPORTOWE, BIEGOWE LUB TENISÓWKI). 

ZASADY GRY W BOWLING (KRĘGLE)
Pojedyncza gra składa się z dziesięciu rund (tzw. ramek) dla każdego gracza. W każdej rundzie gracz może wykonać maksymalnie dwa rzuty, a w rundzie 10 nawet trzy. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie kręgle (w pierwszym rzucie) lub wykona 2 rzuty. Na 1 torze może grać do 6 graczy (optymalnie 4). W jednej grze można zdobyć maksymalnie 300 punktów.

Chwyt kuli: kulę należy chwycić przez wsunięcie dwóch środkowych palców i kciuka w  otwory na kuli. Palce powinny wchodzić luźno,do drugiej kostki, natomiast kciuk powinien schować się cały. Pozostałe dwa palce umieszczamy wygodnie na kuli, tak aby dłoń przylegała luźno do jej powierzchni. Chwyt ten można nazwać „pajączkiem”. Dozwolone (zwłaszcza wśród małych dzieci) jest trzymanie kuli oburącz bez konieczności umieszczania palców w otworach i toczenie jej. Każda kula ma swoją wagę, która wyrażona jest w funtach (od 6 do 16), oraz otwory na palce o różnej średnicy – pamiętaj, aby dobrać wagę i średnicę otworów do własnych upodobań, możliwości i fizjonomii (kolor kuli nie ma tu znaczenia).

KROKI: tradycyjny rozbieg przed rzutem składa się z 4 kroków. Pierwsze trzy powinny być wykonywane prosto, zdecydowanie do przodu.
1. Krok – Kula znajduje się około 20 – 30 cm od klatki piersiowej; jest to pozycja wyjściowa do wykonania zamachu.
2. Krok – Wykonaj ruch lewą nogą (praworęczni), a następnie zrób wahadłowy ruch ręką w dół. Ręka ugina się jedynie w łokciu, usztywniona w nadgarstku.
3. Krok – Ramię powinno wędrować w tył do góry, poniżej linii barków, nie odchylając się na prawo czy lewo. Ruch ten pomaga w uzyskaniu maksimum efektu z wykonywanego zamachu oraz utrwalenia nawyku prowadzenia ramienia równolegle do toru.
4. Krok – Ostatni, czwarty krok zakończony jest poślizgiem lewej nogi. Podczas tego kroku prawa noga zachodzi za zawodnikiem na lewą stronę (u praworęcznych), dotykając podłogi. W momencie wykonywania rzutu ciało powinno być w stabilnej pozycji, aby wykorzystać siłę rozbiegu.

 

STRIKE (na ekranie jako X )- wszystkie 10 kręgli strącone za pierwszym rzutem. Gracz otrzymuje maksymalną liczb – 10 punktów, oraz dodatkowo łączną liczbę punktów zdobytych podczas dwóch następnych rzutów kulą.

SPARE (na ekranie jako / ) – wszystkie 10 kręgli strącone w jednej rundzie. Gracz otrzymuje 10 punktów za rundę oraz dodatkowo liczbę punktów zdobytych podczas następnego rzutu.

SPLIT – gracz strąca kręgle w ten sposób, że pozostałe kręgle do strącenia w drugim rzucie ustawione są po dwóch stronach toru i rozegranie split jest bardzo utrudnione.

MISS – gracz w ogóle nie trafia w kręgle w trakcie rundy.

 

 

 • REZERWACJA: tel 507 507 428
 • CENNIK: przejdź do zakładki CENNIK
 • PROMOCJE: kliknij tutaj

 

 

 

ZANIM ZAREZERWUJESZ TORY DO GRY W KRĘGLE, WIEDZ ŻE:

 • Sugerujemy uprzednią rezerwację torów (1 dla grupy do 6 graczy). Nr toru wskaże obsługa recepcji bowling w dniu odbioru rezerwacji. 
 • Rezerwacje nieodebrane punktualnie są anulowane
 • W przypadku opóźnienia odbioru rezerwacji, czas gry nie będzie przedłużony. Przedłużenie czasu gry jest możliwe po uprzednim zgłoszeniu i tylko w przypadku dostępności torów.
 • Każdy z torów posiada jedną 5-osobową lożę, która dostępna jest jedynie na czas gry.
 • Korzystając z usług klubu i kręgielni należy stosować się do poleceń pracowników i obsługi klubu.
 • Wszelkie problemy techniczne należy niezwłocznie zgłaszać pracownikom recepcji bowling.
 • Optymalna ilość graczy na 1 torze to 4 osoby (max do 6 graczy na tor).
 • BOWLING NA GRY oznacza serię 10 kolejek rzutów przypadających na 1 gracza.
 • BOWLING NA GODZ. oznacza tor wynajęty na czas 60 minut.
 • Obuwie do gry w kręgle jest obowiązkowe. Można je wypożyczyć (bezpłatnie) w recepcji bowling.
 • Promocje i rabaty nie łączą się. Obowiązują jedynie przed wykupieniem usługi.
 • Grając w kręgle, bilard lub lotki z wykorzystaniem własnego sprzętu (np. kule, kije, lotki), klub nie ponosi odpowiedzialności za jego zniszczenie lub uszkodzenie. Własny sprzęt do gry należy zgłosić w recepcji bowling przed jej rozpoczęciem i można go używać tylko za zgodą pracownika recepcji.

 

 

 

Facebook